Úvod »Architektura»MiGas » Lidové usedlosti


        

Lidové usedlosti

img

 

Měřítko modelu:: 1:140
Vydavatel: MiGas + MED
naše cena:
299 Kč (Nejsme plátci DPH)
Sobotecké stavení, Hanácký statek a Usedlost z Českomoravské vrchoviny – vystřihovánky tří lidových staveb z dílny pana arch. Richarda Vyškovského. Vystřihovánky vydalo nakladatelství Albatros v roce 1979 v sešitě nazvaném Lidové usedlosti. V Albatrosu byly vydány ještě další dva podobné sešity plastických vystřihovánek lidové architektury pod názvy Lidové stavby (1978) a Lidové roubené stavby (1981). Všechny tři tituly patří dodnes mezi velmi oblíbené a vysoce ceněné, ale právě Lidové usedlosti můžeme považovat za nejvzácnější, protože se dočkaly pouze jediného vydání bez pozdějších reedic či zahraničních vydání.
Nyní, po dlouhých čtyřiceti letech, vychází soubor Lidové usedlosti znovu! Původní kresby pana Vyškovského, původní návod a návodné kresby a také původní doprovodné texty. Vystřihovánky byly pouze oproti původnímu vydání upraveny do měřítka 1:140, čímž více zapadají do rozsáhlé série modelů lidové architektury pana Vyškovského vydávané v časopise ABC. Zároveň jsou modely použitelné pro kolejiště v měřítku TT i N, tak jak to bylo zamýšleno i u mnoha jiných modelů nejen lidové architektury z dílny pana Vyškovského.
Sobotecké stavení, Hanácký statek a Usedlost z Českomoravské vrchoviny. Autor vystřihovánek pan arch. Richard Vyškovský, grafická úprava pro tisk pan Richard Vyškovský mladší a fotografie slepených modelů Richard Vyškovský nejmladší.
YWUxNDc3